top of page

SAP Business One Addon - DBDataSource Nesnesi Nedir?

Güncelleme tarihi: 29 Oca 2022

SAP B1 tablolarından veri çekmek için DBDataSource nesnesini kullanmaktayız. Bu nesne poperty olarak sadece tablo adını kullanmaktadır.


Kullanımı :

Bu nesneyi ekrana sürükleyip veri çekmek istediğiniz tablonun ismini TableName yazan kısma yazın.


Ekrana bir tane Matrix nesnesi bırakın. Matrix nesnesinin Columns property sini seçin ve göstermek istediğiniz kolonları buraya tanımlayın. Tanımlarken veri kaynağı olarak ekrana bıraktığınız DBDataSource seçin ve kolonun veritabanındaki ismini girin.


Ekrana verinin gelebilmesi iki satır kod yazmamız gerekmekte. Birinci kod eklediğimiz DBDataSource nesnesini Query() methodu ile tetiklemek. Bunu nedeni veriyi çekerken bazen hepsini değilde bazı koşulları sağlayanları getirmek isteyebiliriz. Çekmeden önce koşul ekleyebilmek için Query() methodu bulunmakta. Bu methodun içerisine bazı özel koşulları parametre olarak verebilmekteyiz.


Diğeride çektiğimiz veriyi Matrixe yükle kodudur. Bunun amacı da çektiğimiz bu veriyi matrixte göstermeden önce başka işlemler yapmak isteyebiliriz. Bu işlemler bittikten sonra Matrixte göstermek daha uygun olacaktır.


Addonu çalıştırıp SAP ekranında getir butonuna bastığımızda muhataplar tablosundaki verilerin geldiğini görebilirsiniz.43 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page