top of page

SAP Business One Addon - Geliştirme için Neler Gerekli

Güncelleme tarihi: 29 Oca 2022

SAP Business One da firma ihtiyaçlarına göre çeşitli uygulamalar geliştirile bilinmektedir. Bu uygulamalar dış uygulamalar olduğu için bu uygulamalara genel olarak Addon ismi verilmektedir.


Çeşitli yazılım dilleri ile SAP B1 için addonlar üretilebilmektedir. Ben addon geliştirmek için Visual Studio ve C# dilini kullanmaktayım. Bu yüzden yazılarımda kod örnekleri C# dili üzerinden olacaktır.


C# için ben Visual Studio 2015 Community yazılımını kullanmaktayım. Bu versiyon ücretsiz bir versiyondur. Aşağıdaki adresten bu ücretsiz versiyonu indirebilirsiniz.

https://visualstudio.microsoft.com/tr/vs/older-downloads/

Her SAP B1 versiyonu bütün Visual Studio versiyonlarını desteklememektedir. Benim kullandığım SAP B1 9.3 versiyonu en son Visual Studio 2015 versiyonu desteklemektedir. SAP B1 10 versiyonu ise en son Visual Studio 2019 versiyonunu desteklemektedir.


Addon geliştirmek için SAP B1 Visual Studio eklentilerine ihtiyaç vardır. Bunun içinde Visual Studio yu kurduktan sonra SAP kurulumundan ilgili paketleri kurmak gerekmektedir.


Bu paketleri kurduktan sonra Visual Studio ya SAP B1 için gerekli eklentilerin otomatik olarak eklendiğini görebilirsiniz.

48 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page