top of page

SAP Business One - Bir Belge Kalemlerini Başka Bir Belgeye Kopyalama Nasıl Yapılır

Bazen bir pazarlama belgesindeki kalemleri başka bir belgeye kopyalama ihtiyacı olabilir. Eğer kalem sayısı fazla ise bu iş oldukça uğraştırıcı olabilir. Eğer kolonlar aynı ise SAP Business One tablolarında kopyalama ve yapıştırma işlemi oldukça kolaydır.


Bu işlemin çoğaltan farkı: Çoğalt dediğinizde sadece ilgili belgeyi çoğaltmış olursunuz. Fakat bu işlemde kopyaladığınız veriyi başka türde bir belgeye yapıştırabilirsiniz. Mesela herhangi bir teklifteki belgeyi bir faturaya yapıştırabilirsiniz.


Bunun için ilgili tabloya gelerek sap tıklayın ve tabloyu kopyala deyin. Tablo içerisindeki veriler panoya kopyalanacaktır.


Şimdide yeni bir pazarlama belgesi açın örneğin müşteri faturası, ilk satıra gelin ve yine sağ tıklayarak yapıştır deyin.


Kopyala dedikten sonra eğer bir excel açıp yapıştırdığınızda ilgili verinin bir excel formatında oluğunu görebilirsiniz.


Yani excelde uygun formatta bilgileri doldurup kopyalarsanızda yine SAP içerisine bu bilgileri kolayca aktarabilirsiniz.186 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page